logo

וטרינר חירום – מתי צריך ללכת?

אם יש לכם בעל חיים בבית או אם אתם מתכננים לאמץ כלב או חתול, כדאי שתדעו שהוא יזדקק מהרגע הראשון למעקב רפואי אצל וטרינר. כחלק מהטיפול, אתם צריכים להיות בקשר תדיר עם וטרינר קבוע שהוא בעצם, הרופא של בעל החיים שלכם. אנו שומעים לא פעם בעלים של כלבים, חתולים וחיות אחרות שמוצאים את עצמם תוהים אילו מקרים דורשים הגעה אל וטרינר חירום ובאילו מקרים ניתן לטפל באופן עצמאי? אם אתם גם תוהים לגבי עניין זה, דעו שריכזנו עבורכם את כל המידע בנושא כדי שתוכלו לגלות בעצמכם את התשובה לשאלה החשובה הזו.

אילו מקרים מצריכים הגעה אל וטרינר?

ישנם לא מעט מקרים שבהם יש צורך להגיע אל וטרינר. כדי לעשות לכם סדר, אנחנו נתחיל ממש בהתחלה. בימים הראשונים של האימוץ או מציאת בעלי החיים. להלן המקרים שבהם צריך להגיע אל וטרינר:

1. אם מצאתם בעל חיים (גור או בוגר) ואתם מעוניינים לאמץ אותו

אם זה המצב, אנו מציעים לכם לקחת את בעל החיים בתוך כלוב ולהגיע אל הווטרינר כדי לבדוק אם יש לו שבב. במידה ויש לו שבב, תוכלו לבדוק אם הוא אבד ואם הבעלים שלו מעוניינים בו. במידה ולא, הווטרינר יבדוק את מצבו הרפואי של בעל החיים, יעריך את גילו ויראה אם יש צורך להעניק לו טיפול רפואי. לאחר מכן, אם תהיו מעוניינים, תוכלו לאמץ אותו או להציע אותו לאימוץ.

2. אם אימצתם בעל חיים

אם אימצתם בעל חיים, זה לא משנה אם מצאתם אותו ברחוב, או אימצתם במסגרת עמותה. אתם עשויים למצוא את עצמכם מגיעים לשירותיו של הוטרינר כדי לבצע טיפולים שונים, למשל:

 • כאשר יש צורך לבצע ניקוי אבנית מהשיניים וביצוע של טיפולי שיניים דחופים (כמו עקירת שן)
 • כאשר בעל החיים שלכם לא אוכל במשך כמה זמן
 • כאשר בעל החיים משלשל
 • כאשר בעל החיים אפאתי ולא מגיב

ראוי לציין כי במקרים שכאלו מומלץ להימנע מלהגיע עם מונית רגילה, בהמשך נציין מדוע.

מתי צריך להגיע אל וטרינר חירום?

צריך להגיע אל וטרינר חירום כאשר אחד או יותר מהמצבים הללו באים לידי ביטוי:

 • כאשר יש חשד להכשת נחש
 • כאשר בעל החיים חולה במחלה קשה ונדמה שהוא גוסס
 • קושי בהמלטה
 • חשד להרעלה
 • כאשר בעל החיים נפצע מפציעה שנראית לעין, למשל: שבר ברגל, קוצים שנתקעו עמוק בעור, מעורבות בתאונה או נפילה מגובה, חתך עמוק בעקבות נשיכה.

אפשרויות ההגעה אל וטרינר חירום

ניתן להגיע אל וטרינר חירום בדרכים שונות. כאשר לכל דרך יש היתרונות וחסרונות. כדי שתוכלו להיות מוכנים ותדעו כיצד עליכם לפעול בשעת חירום, אתם צריכים להכיר את כל אפשרויות ההגעה. כך תוכלו לדעת, ברגע האמת, מהי הדרך הנכונה לכם ולבעל החיים שלכם. כעת, נציג בפניכם פירוט קצר אודות האפשרויות הללו ונסקור מהי האפשרות הטובה ביותר.

1. הגעה לווטרינר עם רכב

הדרך המקובלת ביותר להגעה אל וטרינר הינה באמצעות הרכב הפרטי. חשוב לציין כי אפשרות זו מתאימה במקרים שבהם יש צורך להגיע לביקור רגיל. בחרנו להציג דוגמא לנסיעה עם כלב. במידה ומדובר בכלב חרדתי, נסיעה ברכב פרטי אל הווטרינר ובחזרה ממנו, עלולה להיות מסוכנת. שכן, הכלב יכול להיות לא רגוע במהלך הנסיעה ולהקשות על הנהג להתרכז. מה גם, במצבים שבהם יש צורך לנסוע אל וטרינר חירום, הדבר עלול לסכן את הכלב, שכן, הנסיעה עשויה להתארך והדבר עלול להחמיר את מצבו הרפואי.

2. הגעה לווטרינר עם מונית

כעת אנו יודעים כי נסיעה ברכב הפרטי עשויה להסיח את דעתו של הנהג, כך שבחרנו לבדוק את האפשרות לנסיעה במונית. כך בעצם מתאפשר לבעל הכלב להיות צמוד אליו ולהשגיח עליו במהלך הנסיעה. אך ראוי לציין כי ישנו קושי שעולה בעת נסיעה במונית עם כלב או כל בעל חיים אחר. בעלי מוניות נוטים שלא להסיע בעלי חיים מסיבות שונות. יש מי שסולדים מבעלי חיים מסוימים, יש מי שמעדיפים להימנע מללכלך את המונית והרשימה עוד ארוכה. כך שאתם לא רוצים לבזבז את הזמן שלכם בחיפוש אחר מונית, בזמן שהכלב סובל.

3. הגעה לווטרינר עם תחבורה ציבורית

אפשרות הגעה נוספת אל וטרינר חירום היא באמצעות נסיעה באוטובוס. אנו נפרט מעט מאוד בעניין זה, שכן, סביר להניח שאתם מבינים בעצמכם שאין מדובר כאן באפשרות ריאלית. כיוון שבעל החיים שלכם עלול לסבול מכאבים, דימום או כל בעיה רפואית אחרת והמתנה ממושכת בתחנה והעצירות בין תחנות שמתרחשות לאחר מכן, אינן מיטיבות עם בעל החיים שלכם בשום אופן.

4. הגעה לווטרינר עם שירות הסעות לבעלי חיים

יתרונות שירות ההסעות לבעלי חיים

האפשרות המתאימה ביותר להגעה אל וטרינר במקרה חירום היא באמצעות מונית לבעלי חיים. מדובר בשירות שמתמקד בהסעות לבעלי חיים. ראוי לציין כי השירות ניתן לכל בעל חיים שנכנס אל תוך רכב, כך שאתם יכולים להסתייע בשירות אם אתם זקוקים להסעה של החיות הבאות:

 • כלבים
 • חתולים
 • קיפודים
 • ציפורים
 • ארנבים
 • אוגרים וכל חיה שיכולה להיכנס לרכב פרטי

ישנו מגוון רחב של יתרונות בכל הנוגע לשירות הסעות זה שמאפשר להזמין מונית לבעלי חיים. להלן היתרונות הבולטים ביותר:

ניתן להסתייע בו בכל עת

מוניות אלו מספקות שירות VIP בשעות חירום. השירות מאפשר להזמין מונית לכלבים, חתולים או לכל בעל חיים אחר שנכנס לרכב בכל עת. כך שניתן להזמין את המונית בכל יום, בכל שעה במצבים דחופים יותר או פחות שחלקם צוינו קודם לכן, למשל:

 • לאחר שבעל החיים היה מעורב בתאונת דרכים קשה
 • במקרים בהם יש בטן נפוחה (מצב מסוכן במיוחד עבור כלבים)
 • במצבים שבהם בעל החיים גוסס ועוד..

ראוי לציין כי ניתן גם להזמין את המונית במצבים שבהם יש צורך בהסעה בזמן שגרה למתן חיסונים שנתיים לביצוע עיקורים וסירוסים.

מאפשר הסעה עם מנשאים

כדי שהנסיעה תהיה נוחה, בעלי החיים יכולים לקבל מנשאים שמאפשרים להם לשבת בנוחות בחלקו האחורי של הרכב (כך לא בא לידי ביטוי הקושי שצוין קודם לכן, בעת נסיעה עם מונית רגילה).

ניתן לנסוע לכל בית חולים בארץ

שירות ההסעות מאפשר נסיעה עם מונית אל כל בית חולים בארץ. החל מהצפון ועד הדרום (אפילו באילת הרחוקה).

נהגים בעלי הכשרה בתחום

בעת הזמנה של מונית לבעלי חיים, אתם יכולים להיות בטוחים כי אתם מקבלים את השירות מנהגים שעברו הכשרה. כך שגם אתם וגם בעל החיים שלכם, צפויים לקבל תודעת שירות גבוהה ואדיבה. כך נמנע מכם להיתקל בבעלי מוניות שדוחים אתכם בעקבות סלידה מבעלי חיים.

לסיום, כעת אתם יודעים באילו מצבים צריך להגיע אל וטרינר חירום ומהי הדרך הנוחה ביותר עבורכם ועבור בעל החיים שלכם. אנחנו בחברת Petro הסעות לבעלי חיים, נשמח לעמוד לשירותכם ולסייע לכם בשירותי הסעות אל הווטרינר במקרים דחופים יותר או פחות. מאחלים לכם ולבעל החיים שלכם רק בריאות.

איך נפרדים מבעל חיים אהוב?

פרידה מבעל חיים אהוב אינה דבר פשוט. במיוחד כאשר בעל החיים שלכם כבר לא צעיר יותר וסובל ממחלות שמקשות על תפקודו היומיומי. לעיתים המתת חסד

קרא עוד »

פינוי גופות בעלי חיים

פינוי גופות בעלי חיים אם אתם מחזיקים חיית מחמד, ולא משנה כמובן איזו, המוות שלה יכול להעמיד אתכם בסיטואציה שלא הכרתם קודם. מלבד הכאב הגדול

קרא עוד »