logo

מתי חיית המחמד שלי צריכה לראות וטרינר?

אימוץ וטיפול בחיות מחמד הם דברים נהדרים ומהנים, שתורמים מאד לחיים הרבה יותר מאושרים לנו ולהם. יחד עם זאת, על מנת שבאמת כך יהיה הדבר, חשוב להתמיד בטיפול החיות, במקרי חירום כמו גם ביום יום, בדיוק כפי שאנחנו דואגים לעצמנו. לכן, אם אתם מתכוונים לאמץ חיית מחמד, או שאתם צריכים ריענון קל בנוגע לתחזוקה תקינה של בריאות החיה שלכם, צריך לדבר על הצורך בביקור אצל הווטרינר.

לא כל ביקור רופא צריך להיות במקרי חירום, ולעיתים אנו נדרשים לבצע חיסונים, ביקורות והליכים כאלה או אחרים, שיבטיחו לבעלי החיים האהובים שלנו אורח חיים בריא וארוך. בדיוק בגלל שמדובר בבעל חיים ולא תמיד הוא יכול לאותת לנו כך שנבין שהוא לא חש בטוב, ההתמדה בביקור אצל הווטרינר היא קריטית. באותה המידה, יש לתכנן כיצד נגיע אל הווטרינר בהיעדר רכב פרטי, ומה נעשה במקרי קיצון בהם לא נוכל להתכונן מראש כלל.

מתי נלך לווטרינר

בעל חיים חדש
כאשר אנו מקבלים לידינו בעל חיים חדש, בין אם זה כלב, חתול, ציפור ועוד, חשוב מאד לבדוק מה היא ההיסטוריה הרפואית שלו. במידה ומדובר בגור, נרצה להבין אילו זריקות הוא טרם קיבל, או האם ניתן לזהות בעיות או כשלים מולדים כלשהם. לכן, ניגש פיזית לווטרינר על מנת לקבל בדיקה ראשונית והנחיות נוספות לתקופה הקרובה.

ביקורות וחיסונים
לאחר שקיבלנו הנחיות באשר לטיפול המתמיד בבעל החיים, חשוב לזכור לגשת את הווטרינר, במועדים בהם הוא הנחה אותנו, על מנת לקבל חיסונים עבור החיה וכמובן לקבל ביקורת במידה וישנו הצורך בכך. לדוגמא, לאחר טיפול עיקור או סירוס, נקבל הנחיה לשוב אל הווטרינר להסרת התפרים ובדיקה שאכן הטיפול היה מוצלח.

מקרי חירום
לבסוף, לצערנו גם אם נתמיד מאד בטיפול של בעל החיים, תמיד יכולים להתרחש מצבים בלתי צפויים. לדוגמא, עקיצת דבורה, תאונה, התנהגות שאינה רגילה לבעל החיים כמו רעידות קיצוניות או צליעה, ועוד. בכל מקרה שכזה כמובן נוכל לצלצל למרפאה אך בסופו של דבר הדבר המומלץ ביותר לעשות הוא לגשת אל וטרינר חירום פיזית.
לצערנו מקרי חירום יכולים להתרחש בכל שעות היממה, גם בזמנים בהם המרפאה הפרטית שלנו לא נותנת מענה, ולכן נצטרך למצוא דרך להגיע אל וטרינר חירום בשעות לא שעות, מה שמביא אותנו אל הנקודה הבאה:

איך נגיע אל וטרינר חירום

הבעיה בתחבורה ציבורית כיום היא כי אינה מאד נגישה לבעלי חיים. משמע, לא תמיד יסכים נהג המונית, או האוטובוס, להעלות אותנו יחד עם חיית מחמד, אפילו הקטנה ביותר, מחשש שהיא תגרום לנזק כלשהו. כך שגם אם אנו נדרשים בהגעה לווטרינר בשעות עבודה רגילות ולא רק בשעות חירום, אנחנו עדיין בבעיה אם אין לנו רכב פרטי. בדיוק לשם כך הוקם עסק ייחודי ביותר בשם פטרו – מונית לבעלי חיים אשר מטרתו היא להפוך את הנסיעה עם בעלי לחיים לאפשרית ונטולת כאבי ראש וחששות.

איך עובדות מוניות לבעלי חיים

מוניות לבעלי חיים של פטרו פרוסות בארץ, מצפון עד אילת, ונהגיהן הוכשרו במיוחד לעבודה עם בעלי חיים. משמע, תוכלו להזמין נסיעה בכל עת מראש, או באותו הרגע, ללא שום חשש לבעיות מצד הנהג. במידה והחיה שלכם אינה חשה בטוב וחוששת בנסיעות ברכב ותגרום ללכלוך, דעו כי הנהג מוכן לכך מראש וידע כיצד להתנהל.
מונית לכלבים מאפשרת לכם, במחיר משתלם ביותר, ליהנות לא רק ממהירות אלא גם משירות נעים ואדיב. כמו כן, בעל החיים שלכם לא יסבול בעת הנסיעה – הוא כמובן לא יהיה מחויב לשבת בתא המטען ותוכלו להושיב אותו עמכם במושב האחורי ובלי כלוב. במידה ותצטרכו להסיע את בעל החיים, אך לא תוכלו להצטרף אליו למסירה ביעד, גם זה הוא דבר אפשרי עם מונית לבעלי חיים של פטרו.

לסיכום
במידה ואנו בעלים לחית מחמד מקסימה ואוהבת, חשוב מאד שנדאג לבריאותה, לא רק במקרי חירום, אלא באופן מתמיד בהתאם להנחיית הווטרינר. במידה ואנו צריכים לגשת אל הווטרינר פיזית לשם ביצוע בדיקות שגרתיות, או גם לעת חירום, נוכל להזמין את שירותי מוניות לבעלי חיים של פטרו וליהנות מנסיעה ללא כאבי ראש שמותאמת לבעלי חיים.

מאמרים נוספים

פינוי גופות בעלי חיים

אם אתם מחזיקים חיית מחמד, ולא משנה כמובן איזו, המוות שלה יכול להעמיד אתכם בסיטואציה שלא הכרתם קודם. מלבד הכאב הגדול על האובדן, סוגית הקבורה

קרא עוד »
Whatsapp - מענה 24/7